Informatyka w medycynie


W ostatnich latach zaobserwować można trend na inwestowanie w rozwój cyfrowego i informatycznego zaplecza placówek, które świadczą usługi medyczne. Na stałą opiekę IT decydują się przychodnie i ośrodki zdrowia, którym zależy na poprawie jakości obsługi pacjentów i na usprawnieniu działania placówki. Rozbudowa infrastruktury informatycznej jest dodatkowo wspierana przez różnego rodzaju projekty samorządowe i państwowe, z których uzyskać można dotacje na rozwój zaplecza IT. Nasza firma zapewnia pomoc w budowie i wdrożeniu rozwiązań, z których będą zadowoleni zarówno pacjenci, jak i pracownicy ośrodka.

Usługi IT, jakich mogą potrzebować placówki medyczne
Popularyzacja takich rozwiązań, jak e-wizyty, e-skierowania i e-recepty, pociąga za sobą konieczność zbudowania odpowiedniej infrastruktury. Niezbędne stają się też nowoczesne narzędzia, które umożliwiają gromadzenie i zabezpieczanie danych medycznych w chmurze, a także łatwy i bezproblemowy do nich dostęp. W obiektach świadczących opiekę medyczną coraz częściej wykorzystywane są też rozwiązania teleinformatyczne, usprawniające proces telefonicznej i internetowej rejestracji pacjentów na wizyty i zabiegi.

Tak jak w każdym większym miejscu pracy, również w ośrodkach, szpitalach i przychodniach niebagatelne znaczenie mają narzędzia ułatwiające nadzór nad sprawami księgowo-finansowymi i kadrowymi. Ważne jest też zadbanie o odpowiednie zarządzanie zasobami informacyjnymi i opieka nad ich bezpieczeństwem.

Stała opieka IT z firmą LuxBIT
Poza wymienionymi wyżej usługami w naszej firmie dbamy również o bezproblemową pracę urządzeń i zaimplementowanych rozwiązań. Posiadamy usługę helpdesku i serwisu sprzętu. Wiemy, jak ważny jest stały dostęp do danych medycznych, dlatego zapewniamy natychmiastową pomoc w przypadku awarii.

Jeśli interesuje Cię usługa, jaką jest stała opieka IT, zadzwoń pod jeden z numerów podanych poniżej. Działamy głównie na terenie Warszawy i okolic, ale do kontaktu zapraszamy firmy z całej Polski. Z chęcią wysłuchamy Twoich oczekiwań i przedstawimy możliwe rozwiązania.